| Part Number : | ADM3307EACPZ |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | IC TXRX RS-232 5:3 2.7V 32LFCSP |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 14895 pcs |
| Datasheets | ADM3307EACPZ.pdf |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 140mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 5/3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 5/3 Transceiver Full RS232 32-LFCSP-WQ (5x5) |
| Data Rate | 920Kbps |
| Base Part Number | ADM3307 |