| Part Number : | INA105KU/2K5G4 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | IC OPAMP DIFFERENTIAL 1MHZ 8SOIC |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 9399 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 50µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Slew Rate | 3 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | - |
| Other Names | INA105KU/2K5E4 INA105KU/2K5E4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Base Part Number | INA105 |
| Amplifier Type | Differential |
| -3db Bandwidth | 1MHz |
