| Part Number : | LTM4644IY#PBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | DC DC CONVERTER 4X0.6-5.5V |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 998 pcs |
| Datasheets | LTM4644IY#PBF.pdf |
| Voltage - Output 4 | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 3 | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 2 | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 1 | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package | 77-BGA (15x9) |
| Size / Dimension | 0.59" L x 0.35" W x 0.20" H (15.0mm x 9.0mm x 5.0mm) |
| Series | µModule® |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 77-BBGA Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | OCP, OTP, OVP |
| Efficiency | - |
| Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 4 Output 0.6 ~ 5.5 V 0.6 ~ 5.5 V 0.6 ~ 5.5 V 0.6 ~ 5.5 V 4A, 4A, 4A, 4A 4V - 14V Input |
| Current - Output (Max) | 4A, 4A, 4A, 4A |
| Base Part Number | LTM4644 |
| Applications | ITE (Commercial) |