| Part Number : | LT1509ISW#PBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 7157 pcs |
| Datasheets | LT1509ISW#PBF.pdf |
| Voltage - Supply | 27V |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Mode | Average Current |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Detailed Description | PFC IC Average Current 100kHz 20-SOIC |
| Base Part Number | LT1509 |