| Part Number : | SN75189ANG4 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | IC QUAD LINE RCVR 14-DIP |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 143115 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Receiver |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Series | - |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names | SN75189ANE4 SN75189ANE4-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | - |
| Detailed Description | 0/4 Receiver RS232 14-PDIP |
| Data Rate | - |
| Base Part Number | SN75189A |
