| Part Number : | TMUX136MRSER |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | DUAL SPDT, LOW-CAPACITANCE, 6.1 |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 70785 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.3 V ~ 4.8 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | - |
| Switch Circuit | SPDT |
| Supplier Device Package | 10-UQFN (2.0x1.5) |
| Series | - |
| Packaging | Original-Reel® |
| Package / Case | 10-UFQFN |
| Other Names | 296-47396-6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 9.5 Ohm |
| Number of Circuits | 2 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 2 Circuit IC Switch 2:1 9.5 Ohm 10-UQFN (2.0x1.5) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 2µA |
| Crosstalk | -37dB @ 240MHz |
| Charge Injection | - |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 1.6pF, 1.6pF |
| -3db Bandwidth | 6.1GHz |
