| Part Number : | LTM4653IY |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | DC DC CONVERTER 0.5-54.5V |
| RoHs Status : | |
| Quantity Available | 1299 pcs |
| Datasheets | LTM4653IY.pdf |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 1 | 0.5 ~ 54.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 3.1V |
| Voltage - Input (Max) | 58V |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package | 77-BGA (15x9) |
| Size / Dimension | 0.59" L x 0.35" W x 0.21" H (15.0mm x 9.0mm x 5.2mm) |
| Series | LTM®, uModule® |
| Package / Case | 77-BBGA Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Features | OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Efficiency | - |
| Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.5 ~ 54.5 V 4A 3.1V - 58V Input |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Applications | - |