| Part Number : | LTM4675IY |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | DC DC CNVRTR 0.5-5.5V 0.5-5.5V |
| RoHs Status : | Contains lead / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 809 pcs |
| Datasheets | 1.LTM4675IY.pdf2.LTM4675IY.pdf3.LTM4675IY.pdf |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | 0.5 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 1 | 0.5 ~ 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Input (Max) | 17V |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package | 108-BGA (16x11.9) |
| Size / Dimension | 0.63" L x 0.47" W x 0.14" H (16.0mm x 12.0mm x 3.5mm) |
| Series | µModule® |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 108-BBGA Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency | - |
| Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 2 Output 0.5 ~ 5.5 V 0.5 ~ 5.5 V 9A, 9A 4.5V - 17V Input |
| Current - Output (Max) | 9A, 9A |
| Base Part Number | LTM4675 |
| Applications | ITE (Commercial) |