| Part Number : | LTM4676AIY#PBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | DC DC CNVRTR 0.5-5.4V 0.5-5.4V |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 671 pcs |
| Datasheets | 1.LTM4676AIY#PBF.pdf2.LTM4676AIY#PBF.pdf |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | 0.5 ~ 5.4 V |
| Voltage - Output 1 | 0.5 ~ 5.4 V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Input (Max) | 26.5V |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package | 144-BGA (16x16) |
| Size / Dimension | 0.63" L x 0.63" W x 0.20" H (16.0mm x 16.0mm x 5.0mm) |
| Series | µModule® |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 144-BBGA Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency | - |
| Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 2 Output 0.5 ~ 5.4 V 0.5 ~ 5.4 V 13A, 13A 4.5V - 26.5V Input |
| Current - Output (Max) | 13A, 13A |
| Base Part Number | LTM4676 |
| Applications | ITE (Commercial) |