| Part Number : | TLV376IDBVR |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | IC OP AMP GP SINGLE RR 5-SOT-23 |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 66534 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.2 V ~ 5.5 V, ±1.1 V ~ 2.75 V |
| Voltage - Input Offset | 40µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Slew Rate | 2 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | 296-47221-2 TLV376IDBVR-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 5.5MHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5 |
| Current - Supply | 815µA |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Current - Input Bias | 0.3pA |
| Amplifier Type | General Purpose |
