| Part Number : | XCF16PVOG48C |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | Xilinx |
| Description : | IC PROM SRL 1.8V 16M GATE 48TSOP |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 1050 pcs |
| Datasheets | XCF16PVOG48C.pdf |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 2 V |
| Supplier Device Package | 48-TSOP |
| Series | - |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
| Other Names | 122-1456 122-1456-5 122-1456-5-ND XCF16P-VOG48C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Memory Size | 16Mb |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Base Part Number | XCF*P |