| Part Number : | XCF32PFS48C |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | Xilinx |
| Description : | IC PROM SRL/PAR 1.8V 32M 48CSBGA |
| RoHs Status : | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Quantity Available | 670 pcs |
| Datasheets | XCF32PFS48C.pdf |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 2 V |
| Supplier Device Package | 48-CSP (8x9) |
| Series | - |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-TFBGA, CSPBGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Memory Size | 32Mb |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Base Part Number | XCF*P |
