| Part Number : | HMC6787ALC5A |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description : | IC MMIC IQ UPCONVERTER |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 477 pcs |
| Datasheets | HMC6787ALC5A.pdf |
| Supplier Device Package | 16-CSMT (5x5) |
| Series | - |
| Secondary Attributes | - |
| RF Type | Radar |
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 16-VFCQFN Exposed Pad |
| Other Names | 1127-3116 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Upconverter |
| Frequency | 37GHz ~ 40GHz |
| Detailed Description | RF IC Upconverter Radar 37GHz ~ 40GHz 16-CSMT (5x5) |
| Base Part Number | HMC678 |