| Part Number : | TL084ACN |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 59702 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 7 V ~ 36 V, ±3.5 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 3mV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Slew Rate | 13 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | - |
| Other Names | 296-1782 296-1782-5 TL084ACNE4 TL084ACNE4-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Detailed Description | J-FET Amplifier 4 Circuit 14-PDIP |
| Current - Supply | 1.4mA |
| Current - Input Bias | 30pA |
| Base Part Number | TL084A |
| Amplifier Type | J-FET |
