| Part Number : | TL084ACNSR |
|---|---|
| Manufacturer/Brand : | N/A |
| Description : | IC OPAMP JFET 3MHZ 14SO |
| RoHs Status : | Lead free / RoHS Compliant |
| Quantity Available | 66079 pcs |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 7 V ~ 36 V, ±3.5 V ~ 18 V |
| Voltage - Input Offset | 3mV |
| Supplier Device Package | 14-SOP |
| Slew Rate | 13 V/µs |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Output Type | - |
| Other Names | 296-13349-2 TL084ACNSRE4 TL084ACNSRE4-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| Detailed Description | J-FET Amplifier 4 Circuit 14-SOP |
| Current - Supply | 1.4mA |
| Current - Input Bias | 30pA |
| Base Part Number | TL084A |
| Amplifier Type | J-FET |
